Inter Milan przybliżył się do tytułu Serie A dzięki zwycięstwu 2-1 nad Udinese

3 min read

Nieustępliwy marsz Tani Komplet Koszulek Dziecięcych Inter Milan w kierunku tytułu Serie A był kontynuowany w poniedziałkowy wieczór, ale zostali oni zmuszeni do głębokiego kopania, aby zapewnić sobie późne zwycięstwo 2-1 nad zdeterminowaną drużyną Udinese. Wygrana, zapewniona dzięki trafieniu Davide Frattesiego w 95. minucie, przywraca przewagę na szczycie tabeli do 14 punktów.

Udinese, walczące o spadek z ligi, już na początku rzuciło Interowi kłody pod nogi. Wykorzystując niefrasobliwość liderów ligi, gospodarze wyszli na niespodziewane prowadzenie tuż przed przerwą. Niecelne podanie od Interu znalazło Hassane’a Kamarę, który rzucił się do przodu, a nieporozumienie między Yannem Sommerem i Denzelem Dumfriesem pozwoliło Lazarowi Samardzicowi na oddanie celnego strzału w poprzeczkę.

To niepowodzenie zdawało się pobudzić Inter do działania. Wyczekiwani mistrzowie rozpoczęli drugą połowę z nowym nastawieniem, ale ich początkowym wysiłkom brakowało precyzji. Gol z 48. minuty nie został uznany, ale dziesięć minut później Inter wyrównał z rzutu karnego. Po faulu na Lautaro Martinezie do wyrównania doprowadził Hakan Calhanoglu.

Pozostała część meczu stała pod znakiem napiętej atmosfery, w której obie strony dążyły do zwycięstwa. Inter, mimo że kontrolował posiadanie piłki, nadal miał problemy z jej wykończeniem. W doliczonym czasie gry szansę na zwycięstwo miał Lautaro Martinez, ale jego strzał odbił się od słupka. Jednak jego pech zamienił się w łut szczęścia dla Tanie Koszulki Piłkarskie Inter Milan, ponieważ odbita piłka trafiła idealnie do nadbiegającego Frattesiego, który wbił ją do domu, wywołując radosne świętowanie wśród swoich kolegów z drużyny.

Tanie Koszulki Piłkarskie AC Milan
Inter Mediolan przybliżył się do tytułu Serie A dzięki zwycięstwu 2-1 nad Udinese

Zestawy Piłkarskie

To dramatyczne późne zwycięstwo pokazało charakter mistrzów. Menedżer Interu Simone Inzaghi prawdopodobnie miał kilka surowych słów dla swoich graczy w przerwie po ospałych pierwszych 45 minutach. Ich dominacja w posiadaniu piłki nie przekładała się na klarowne szanse, a niechlujna gra dała Udinese złotą okazję.

Ulga po końcowym gwizdku była wyczuwalna dla Interu. Nie byli w najlepszej formie, ale trzy punkty zapewniły im wszystko, co ważne. Zwycięstwo to utrzymuje ich na dobrej drodze do zdobycia tytułu Serie A w dominującym stylu. Mogą nawet przypieczętować umowę za dwa tygodnie, wygrywając z miejskimi rywalami Tanie Koszulki Piłkarskie AC Milan w bardzo oczekiwanym starciu na San Siro.

Podczas gdy Inter świętował, Udinese musiało żałować straconej szansy. Porażka sprawiła, że Udinese znalazło się bardzo blisko strefy spadkowej, a na ich nieszczęście nałożył się szereg kontuzji. Florian Thauvin, który był bliski doprowadzenia do wyrównania, doznał urazu ścięgna podkolanowego. To dodaje do rosnącej listy nieobecnych, w tym gwiazd Gerarda Deulofeu i Keinana Davisa, a także Sandiego Lovrica, który został zniesiony na noszach podczas meczu.

Szef Udinese Gabriele Cioffi będzie pod ogromną presją, aby znaleźć rozwiązania. Nadchodzące mecze nie dają wiele wytchnienia, z meczami z Romą, Bolonią i Napoli na horyzoncie. Jednak ich największym zmartwieniem jest seria meczów z drużynami zajmującymi obecnie 14, 16, 17 i 18 miejsce. W ostatnim meczu sezonu udadzą się do Frosinone, więc nie ma czasu na rozpamiętywanie tej rozdzierającej serce porażki. Udinese musi szybko się przegrupować i walczyć o przetrwanie w Serie A.